Arheoloģiskie izrakumi un pētnieku secinājumi vēsta, ka apaļas mājas jau dzelzs laikmetā esot būvējuši ķelti. Zinātniekiem noteikti ir savas metodes, kā tie varēja rekonstruēt tā laika celtniecības materiālus, kas bija dažādu dabas materiālu apvienojums, ko laika zobs noteikti nav saudzējis. Ejot gadsimtiem un cilvēkiem kļūstot racionāliem, pakļaujoties dažādiem likumiem, varētu teikt, ka apaļo māju būvniecība neattīstījās. Tomēr tā arī neizzūd pavisam. Noteikti katrā pasaules malā var atrast seno laiku apaļās mājas piemēru, kas iemiesoja tā laika būvniecības racionalitātes paraugu.
Pieaugot kopējai labklājībai pasaulē, apaļās mājas ir kļuvušas par arhitektu un to pasūtītāju sava veida “saldo ēdienu”, jo nemaz nav tik daudz tādu, kas izvēlas būvēt apaļu māju. Tādēļ daudzas realizētās idejas apaļo formu arhitektūrā ir nonākušas vai nu arhitektūras vēstures paraugu klāstā vai šodienas medijos, kas allaž meklē ko jaunu un interesantu.
Apaļās mājas stāstos pie vīna glāzes ar nelielām uzkodām izstāstīsim par apaļajām mājām gan no pasaules pieredzes, gan to, kā viss tapa Ārpus laika.
Viesošanās Ārpus laika “Apaļās mājas stāsta” programmā ilgs aptuveni stundu - pusotru. Būs cienests un stāsti.